Aktualności

21 czerwca 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Otwockiego odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2017/2018 oraz wręczenia nagród dla szkół, które brały udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie była to szczególna uroczystość. Pierwszy raz w historii istnienia szkoły, nasi uczniowie zdobyli I MIIEJSCE w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii igrzyska dzieci.

Czytaj więcej: Zakończenie roku sportowego 2017/2018

We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych ze studentami z AIESEC

21 czerwca w SP2 odbył się Dzień Sportu, który miał za zadanie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-VII. Dla młodszych odbyły się pogadanki o zdrowym żywieniu i osiągnięciach polskich reprezentantów na przestrzeni lat. Klasy IV-VII rywalizowały na boisku w bezpośrednich zawodach piłki nożnej. Pogoda i humory również dopisywały.

Czytaj więcej:  Dzień Sportu

W czerwcu wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Czytaj więcej: Turniej warcabowy