Aktualności

Mimo nie najlepszej pogody u nas w Dwójce jak zawsze ciepło, miło, nawet słodko! A to za sprawą pierwszej w tym roku szkolnym KAWIARENKI, w której pojawiły się pyszne ciasta, babeczki i słodkie duszki z niespodzianką, czyli ciastka z lizakiem. Łakocie te przygotowują nasi uczniowie albo samodzielnie, albo przy pomocy Rodziców i Babć, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Ciastko na niepogodę

Pod koniec października naszą szkołę odwiedzili goście - burmistrz Karczewa p. Dariusz Łokietek, jego zastępca – p. Bartłomiej Tkaczyk oraz tajemnicza pani z równie tajemniczymi pudełkami rozpalającymi w uczniach wielką ciekawość. Okazało się, że w pudłach były ukryte 2 pieski-roboty, które za pomocą specjalnej aplikacji multimedialnej umożliwią dzieciom naukę poprzez fascynującą zabawę.

Czytaj więcej: Niecodzienna wizyta w SP 2

Na „Dwójkę” zawsze można liczyć! Wielkie serca i chęć niesienia pomocy to jedna z naszych zalet, którą niejednokrotnie mogliśmy okazać w różnych sytuacjach.

Czytaj więcej: Serce na rowerze

Na przełomie września i października uczniowie klas 6,7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej wycieczce – warsztatach językowych Euroweek. Czterdziestu dziewięciu uczniów wraz z opiekunami wyjechało na 5 dniowe warsztaty językowe do Różanki, małej miejscowości w województwie dolnośląskim.

Czytaj więcej: Warsztaty językowe Euroweek czyli międzynarodowa komunikacja

W Urzędzie Miejskim w Karczewie 05.10.2018r. odbył się Gminny Konkurs: MOJA MAŁA OJCZYZNA. Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie oprócz udziału w konkursie została poproszona o oprawę artystyczną do tego przedsięwzięcia. Dla starszych kolegów i koleżanek wystąpili przedstawiciele klasy 4c i 6c- laureaci I miejsc Gminnego Konkursu Piosenki o Karczewie, zorganizowanego w SP 2 w poprzednim roku szkolnym z okazji obchodów 470- lecia naszego miasta.

Czytaj więcej: UROCZYSTOŚCI GMINNE

9 października 2018 roku w Pomiechówku odbyły się regionalne zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięli udział reprezentanci pięciu powiatów z naszego regionu: otwockiego, nowodworskiego, legionowskiego, piaseczyńskiego i wołomińskiego.

Czytaj więcej: Regionalne zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców

Wybory do Samorządu Szkolnego zakończone, głosy policzone. Mamy już 10 nazwiska WSPANIAŁYCH, którzy w roku szkolnym 2018/2019 będą reprezentować wszystkich uczniów SP2 i uatrakcyjniać życie naszej szkoły swoimi, miejmy nadzieję, fantastycznymi pomysłami!

Czytaj więcej: Samorząd Szkolny – wybory 2018

Nasi uczniowie brali niedawno udział w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych w Kołbieli. Mamy medalistów, którzy będą reprezentować powiat na zawodach w Pomiechówku. Złoto zdobyła Natalia Rutkowska, brąz- Anna Świerczyńska i Szymon Trzaskowski. BRAWO NASI!!!

Czytaj więcej: Przełaje w Kołbieli

V Memoriał Piłkarski im. M. Olszewskiego i Małe Karczewskie Euro za nami! Niestety, po rozgrywkach grupowych w ćwierćfinale odpadliśmy z dalszych rozgrywek, przegrywając 0:1 z SP 12 Otwock. Walczyliśmy dzielnie, jednak ostatecznie zajęliśmy V miejsce, ale zabawa była rewelacyjna, zupa pomidorowa – znakomita, a co najważniejsze - uczczona pamięć Mariana Olszewskiego, trenera piłkarskiego wielu pokoleń LKS Mazur Karczew. Mamy nadzieję, że podczas kolejnego turnieju pokażemy nasz piłkarski talent!

Czytaj więcej: V Memoriał im. M. Olszewskiego