foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

Szanowni Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów!

W terminie 18 lutego - 8 marca 2019 r. odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych 
Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.

 1. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły* składają do sekretariatu Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.
  2. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły* składają:
      1) Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem do Szkoły Podstawowej nr 2,
      2) Oświadczenia stanowiące załączniki nr 1, 2 i 3 do Uchwały Rady Miejskiej nr LI/461/2018
          z dnia 13 lutego 2018 r., potwierdzające spełnianie kryteriów,
      3) po zakwalifikowaniu się dziecka – Oświadczenie woli stanowiące załącznik nr 3 do
          Zasad rekrutacji. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie
          wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole do dn. 18 marca.

Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole
25 marca.
Formularze można pobrać z sekretariatu szkoły oraz ze strony internetowej.
Prosimy o zapoznanie się z Zasadami rekrutacji do klasy pierwszej, dostępnymi na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej.

*obwody szkolne określa Uchwała LIII/476/2018 Rady Miejskiej w Karczewie z dnia 21 marca 2018 r.

W sobotę 19.01.2019r. w PMDK w Otwocku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wystąpiło dwoje uczniów SP2 Karczew: Mateusz Pabian z klasy 1c i Aleksandra Kurnicka z klasy 6c.

Czytaj więcej: „Na podium”

4 grudnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się wręczanie nagród laureatom XVI edycji Konkursu ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze Smogiem” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Wielki sukces naszego ucznia

Mimo nie najlepszej pogody u nas w Dwójce jak zawsze ciepło, miło, nawet słodko! A to za sprawą pierwszej w tym roku szkolnym KAWIARENKI, w której pojawiły się pyszne ciasta, babeczki i słodkie duszki z niespodzianką, czyli ciastka z lizakiem. Łakocie te przygotowują nasi uczniowie albo samodzielnie, albo przy pomocy Rodziców i Babć, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Ciastko na niepogodę 

Pod koniec października naszą szkołę odwiedzili goście - burmistrz Karczewa p. Dariusz Łokietek, jego zastępca – p. Bartłomiej Tkaczyk oraz tajemnicza pani z równie tajemniczymi pudełkami rozpalającymi w uczniach wielką ciekawość. Okazało się, że w pudłach były ukryte 2 pieski-roboty, które za pomocą specjalnej aplikacji multimedialnej umożliwią dzieciom naukę poprzez fascynującą zabawę.

Czytaj więcej: Niecodzienna wizyta w SP 2

Na „Dwójkę” zawsze można liczyć! Wielkie serca i chęć niesienia pomocy to jedna z naszych zalet, którą niejednokrotnie mogliśmy okazać w różnych sytuacjach.

Czytaj więcej: Serce na rowerze

Na przełomie września i października uczniowie klas 6,7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w niezwykłej wycieczce – warsztatach językowych Euroweek. Czterdziestu dziewięciu uczniów wraz z opiekunami wyjechało na 5 dniowe warsztaty językowe do Różanki, małej miejscowości w województwie dolnośląskim.

Czytaj więcej: Warsztaty językowe Euroweek czyli międzynarodowa komunikacja

W Urzędzie Miejskim w Karczewie 05.10.2018r. odbył się Gminny Konkurs: MOJA MAŁA OJCZYZNA. Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie oprócz udziału w konkursie została poproszona o oprawę artystyczną do tego przedsięwzięcia. Dla starszych kolegów i koleżanek wystąpili przedstawiciele klasy 4c i 6c- laureaci I miejsc Gminnego Konkursu Piosenki o Karczewie, zorganizowanego w SP 2 w poprzednim roku szkolnym z okazji obchodów 470- lecia naszego miasta.

Czytaj więcej: UROCZYSTOŚCI GMINNE

A4 Infociacho

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.