foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

Dnia 28 lutego 2018 roku, w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Główne hasło tegorocznej akcji brzmiało: „SHOW YOUR RARE, SHOW YOU CARE”-POKAŻ SWOJĄ RZADKOŚĆ, POKAŻ SWOJE ZAANGAŻOWANIE”. Dzięki temu wydarzeniu nasi uczniowie zdobyli informacje na temat chorób rzadko spotykanych, a zwłaszcza choroby genetycznej Willego-Pradera.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole na wysokości zadania stanęła klasa VIIb, która przypomniała tego dnia uczniom o doniosłej rocznicy. Dziewczęta przygotowały audycję i słuchowisko upamiętniające żołnierzy polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego. Chłopcy rozdawali broszurki przypominające o święcie, przybliżające informacje na temat niepodległych- niezłomnych- Łupaczce, Kasznicy, Ince, Pileckim. Ścigani i prześladowani prowadzili nierówną walkę z machiną komunistycznego terroru. Nie poddali się jednak, walczyli o honor do ostatnich chwil. Umierali z okrzykiem ,,Jeszcze Polska nie zginęła!’’.

Czytaj więcej: My też pamiętamy

21 i 28 lutego 2018 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacje szkół podstawowych w kategorii dzieci zostały zaproszone do hali w Malcanowie, aby tam wyłonić najlepszą drużynę, która będzie reprezentowała nasz powiat w rozgrywkach rejonowych w Wołominie.

Czytaj więcej: Karczewska ,,Dwójka” na podium

W ubiegły czwartek (1 marca 2018 r.) klasy czwarte z wychowawcami wybrały się do otwockiego kina OAZA na projekcję „Cudownego chłopaka” – filmu, który bardzo spodobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Niejeden widz ukradkiem ocierał płynące z oczu łzy, poznając historię głównego bohatera – chłopca ze zdeformowaną twarzą narażonego na szykany i brak akceptacji w środowisku szkolnym. Film poruszający, uczący młodego odbiorcę tolerancji i szacunku względem drugiego człowieka…

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.