„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

Czytaj więcej: Piknik szkolny

W kwietniu uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w Programie Edukacji Stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Na początku rodzice wyrazili zgodę, aby ich dzieci uczestniczyły w programie promującym zdrowie. Następnie uczniowie otrzymali karty ćwiczeń. Dla nauczycieli i rodziców firma przygotowała odpowiednie materiały dydaktyczne. Celem Programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Czytaj więcej: EDUKACJA STOMATOLOGICZNA