foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

We wtorek -13.02.2018 r. wszystkie klasy IV wraz z wychowawcami wyjechały do Teatru Rampa na przedstawienie teatralne pt.,,Pinokio’’. Spektakl poruszał ponadczasowy problem
miłości i szacunku do innych. Aktorzy świetnie wcielili się w odgrywane postacie. Szczególną uwagę uczniów przyciągnął Gadający Świerszcz oraz postać Pinokia.

Czytaj więcej: Z wizytą w teatrze

11.01.2018r Dwójka tanecznym krokiem weszła w karnawał. Dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny przyciągnęła rzeszę uczniów klas IV - VII. Wyśmienita muzyka i przygotowana kawiarenka ze słodkościami wprawiła wszystkich we wspaniałe nastroje.

Czytaj więcej: Karnawał w „Dwójce”

30 listopada 2017 r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbył się turniej piłki nożnej chłopców im. Mariana Olszewskiego znanego i cenionego trenera piłki nożnej, który był wychowawcą wielu pokoleń młodych karczewskich piłkarzy. Organizatorem turnieju był LKS MAZUR KARCZEW oraz rodzina p.Mariana Olszewskiego. Turniej został rozegrany po raz czwarty.

Czytaj więcej: Memoriał im. Mariana Olszewskiego

W dniach od 2 do 12 stycznia 2018r. w świetlica szkolna zorganizowała konkurs „Bezpieczne ferie”. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Klasy I-III wykonały prace plastyczne, klasy IV- VII rozwiązywały test wiedzy. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klas młodszych stworzyli ciekawe prace, stosując różne techniki plastyczne, a klasy IV- VII wykazały się ogromną wiedzą.

Czytaj więcej: „Bezpieczne ferie”

W listopadzie 2017 roku, trzy klasy siódme wraz z opiekunami wybrały się do Radia "Jedynka". Radio to organizuje m. in. program "Lato z radiem" poświęcony dzieciom i młodzieży. Zwiedzaliśmy dużą część biura, w tym wiele stacji radiowych. Były stacje z muzyką kalsyczną. telewizyjne i dla najmłodszych. W takiej właśnie audycji miało szansę wystąpić dwoje uczniów - koleżanka z klasy 7d i kolega z klasy 7c. Opowiadali o szkole i wrażeniach związanych z wycieczką. Pan, który nas oprowadzał, pokazał nam, jak montować nagrania na komputerze i na trochę starszych taśmach. Zrobiono nam zdjęcie, które można znaleźć na stronie na Facebook'u - "Radio Dzieciom". Nauczyciele robili zdjęcia, więc mamy pamiątki i naiezpomniane wrażenia. Dwie uczennice miały szansę wystapić na sali koncertowwej, jedna świetnie zaśpiewała, a druga pięknie zagrała na fortepianie.

Czytaj więcej: Wycieczka do radia

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.