Aktualności

We wtorek -13.02.2018 r. wszystkie klasy IV wraz z wychowawcami wyjechały do Teatru Rampa na przedstawienie teatralne pt.,,Pinokio’’. Spektakl poruszał ponadczasowy problem
miłości i szacunku do innych. Aktorzy świetnie wcielili się w odgrywane postacie. Szczególną uwagę uczniów przyciągnął Gadający Świerszcz oraz postać Pinokia.

Czytaj więcej: Z wizytą w teatrze

11.01.2018r Dwójka tanecznym krokiem weszła w karnawał. Dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny przyciągnęła rzeszę uczniów klas IV - VII. Wyśmienita muzyka i przygotowana kawiarenka ze słodkościami wprawiła wszystkich we wspaniałe nastroje.

Czytaj więcej: Karnawał w „Dwójce”

30 listopada 2017 r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbył się turniej piłki nożnej chłopców im. Mariana Olszewskiego znanego i cenionego trenera piłki nożnej, który był wychowawcą wielu pokoleń młodych karczewskich piłkarzy. Organizatorem turnieju był LKS MAZUR KARCZEW oraz rodzina p.Mariana Olszewskiego. Turniej został rozegrany po raz czwarty.

Czytaj więcej: Memoriał im. Mariana Olszewskiego

W dniach od 2 do 12 stycznia 2018r. w świetlica szkolna zorganizowała konkurs „Bezpieczne ferie”. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Klasy I-III wykonały prace plastyczne, klasy IV- VII rozwiązywały test wiedzy. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klas młodszych stworzyli ciekawe prace, stosując różne techniki plastyczne, a klasy IV- VII wykazały się ogromną wiedzą.

Czytaj więcej: „Bezpieczne ferie”

W listopadzie 2017 roku, trzy klasy siódme wraz z opiekunami wybrały się do Radia "Jedynka". Radio to organizuje m. in. program "Lato z radiem" poświęcony dzieciom i młodzieży. Zwiedzaliśmy dużą część biura, w tym wiele stacji radiowych. Były stacje z muzyką kalsyczną. telewizyjne i dla najmłodszych. W takiej właśnie audycji miało szansę wystąpić dwoje uczniów - koleżanka z klasy 7d i kolega z klasy 7c. Opowiadali o szkole i wrażeniach związanych z wycieczką. Pan, który nas oprowadzał, pokazał nam, jak montować nagrania na komputerze i na trochę starszych taśmach. Zrobiono nam zdjęcie, które można znaleźć na stronie na Facebook'u - "Radio Dzieciom". Nauczyciele robili zdjęcia, więc mamy pamiątki i naiezpomniane wrażenia. Dwie uczennice miały szansę wystapić na sali koncertowwej, jedna świetnie zaśpiewała, a druga pięknie zagrała na fortepianie.

Czytaj więcej: Wycieczka do radia