foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

Szanowni Państwo
W najbliższą sobotę - 11 stycznia 2020 r. o godzinie 19:00 w Miejskiej Hali Sportowej wystawione zostaną wyjątkowe jasełka, w których aktorami będą nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Znajdźcie czas i bądźcie z nami.
Dyrekcja szkoły

W środę – 18 grudnia, zapraszamy Państwa na bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczymy na leczenie i rehabilitację Michała Wielgomasza. Będziecie mogli Państwo spędzić miło czas, zakupić piękne i oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne oraz domowe wypieki z naszej kawiarenki. Początek kiermaszu od godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że tego dnia odbędą się zebrania z rodzicami:

kl. I-III – godz. 17.30,

kl. IV-VIII – godz. 18.30.

Już od wielu lat samorząd szkolny przygotowuje andrzejki dla najmłodszych. 29 listopada 2019r. uczniowie klas starszych zorganizowali zabawę andrzejkową dla klas pierwszych. Impreza odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej pod czujnym okiem pani Joanny Łapot. Nasi najmłodsi koledzy wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in.: przebijaniu szpilką serca, by poznać imię przyszłej sympatii; wyścigu butów, by dowiedzieć się, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu; losowaniu swojego przyszłego zawodu; rzucaniu monetą oraz wróżeniu z kubeczków. Uczniowie klas pierwszych byli bardzo podekscytowani i z niesamowitą energią i entuzjazmem włączyli się do zabawy.

Czytaj więcej: Andrzejki dla najmłodszych

Dnia 29.11.2019r. nasze uczennice- Marcelina, Daria, Zuzia, Amelia, Magda, Weronika brały udział w Powiatowym Konkursie Poezji K. I.Gałczyńskiego w Szkole Podstawowej nr3 w Józefowie. Recytatorzy prezentowali dwa utwory poetyckie autora. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie zachwycili wszystkich interpretacją wierszy Gałczyńskiego. I tak oto 5 uczennic zdobyło wyróżnienia: z kl.6a-Marcelina Derlatka, Daria Siciak, z kl.6e-Amelia Gładysz, z kl.7c- Magdalena Radzik oraz z klasy 8c- Weronika Łysik.

Czytaj więcej: Poezja K. I. Gałczyńskiego   ustami naszych uczniów

Listopad kojarzony jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, bowiem 11 listopada 1918 r. - 101 lat temu wyzwoliliśmy się spod władzy zaborców. Dlatego poloniści z naszej szkoły zorganizowali akcję czytania utworów patriotycznych. Rywalizacja przypadała na 21.11.2019r. - klasy czwarte i piąte oraz 28.11.19r.- klasy szóste i siódme.

Czytaj więcej: Akcja  ,, Czytamy dla Niepodległej’’

A4 Infociacho

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.