Szanowni Państwo
W najbliższą sobotę - 11 stycznia 2020 r. o godzinie 19:00 w Miejskiej Hali Sportowej wystawione zostaną wyjątkowe jasełka, w których aktorami będą nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Znajdźcie czas i bądźcie z nami.
Dyrekcja szkoły

W środę – 18 grudnia, zapraszamy Państwa na bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczymy na leczenie i rehabilitację Michała Wielgomasza. Będziecie mogli Państwo spędzić miło czas, zakupić piękne i oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne oraz domowe wypieki z naszej kawiarenki. Początek kiermaszu od godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy również, że tego dnia odbędą się zebrania z rodzicami:

kl. I-III – godz. 17.30,

kl. IV-VIII – godz. 18.30.

Już od wielu lat samorząd szkolny przygotowuje andrzejki dla najmłodszych. 29 listopada 2019r. uczniowie klas starszych zorganizowali zabawę andrzejkową dla klas pierwszych. Impreza odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej pod czujnym okiem pani Joanny Łapot. Nasi najmłodsi koledzy wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in.: przebijaniu szpilką serca, by poznać imię przyszłej sympatii; wyścigu butów, by dowiedzieć się, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu; losowaniu swojego przyszłego zawodu; rzucaniu monetą oraz wróżeniu z kubeczków. Uczniowie klas pierwszych byli bardzo podekscytowani i z niesamowitą energią i entuzjazmem włączyli się do zabawy.

Czytaj więcej: Andrzejki dla najmłodszych

Dnia 29.11.2019r. nasze uczennice- Marcelina, Daria, Zuzia, Amelia, Magda, Weronika brały udział w Powiatowym Konkursie Poezji K. I.Gałczyńskiego w Szkole Podstawowej nr3 w Józefowie. Recytatorzy prezentowali dwa utwory poetyckie autora. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie zachwycili wszystkich interpretacją wierszy Gałczyńskiego. I tak oto 5 uczennic zdobyło wyróżnienia: z kl.6a-Marcelina Derlatka, Daria Siciak, z kl.6e-Amelia Gładysz, z kl.7c- Magdalena Radzik oraz z klasy 8c- Weronika Łysik.

Czytaj więcej: Poezja K. I. Gałczyńskiego   ustami naszych uczniów

Listopad kojarzony jest z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, bowiem 11 listopada 1918 r. - 101 lat temu wyzwoliliśmy się spod władzy zaborców. Dlatego poloniści z naszej szkoły zorganizowali akcję czytania utworów patriotycznych. Rywalizacja przypadała na 21.11.2019r. - klasy czwarte i piąte oraz 28.11.19r.- klasy szóste i siódme.

Czytaj więcej: Akcja  ,, Czytamy dla Niepodległej’’

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.