Informujemy, że zebrania organizacyjne z Rodzicami odbędą się
w dn. 19 września 2018 r. o godz.:

klasy I-IV – 17:30,
klasy V-VIIII – 18:30.

Serdecznie zapraszamy!

Od kilku dni jesteśmy na FACEBOOKU (sp2 karczew facebook) !!!!! ZAPRASZAMY  do śledzenia szkolnych aktualności! Liczymy na Wasze opinie, komentarze i oczywiście lajki Uśmiech

21 czerwca 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Otwockiego odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2017/2018 oraz wręczenia nagród dla szkół, które brały udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie była to szczególna uroczystość. Pierwszy raz w historii istnienia szkoły, nasi uczniowie zdobyli I MIIEJSCE w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii igrzyska dzieci.

Czytaj więcej: Zakończenie roku sportowego 2017/2018

21 czerwca w SP2 odbył się Dzień Sportu, który miał za zadanie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-VII. Dla młodszych odbyły się pogadanki o zdrowym żywieniu i osiągnięciach polskich reprezentantów na przestrzeni lat. Klasy IV-VII rywalizowały na boisku w bezpośrednich zawodach piłki nożnej. Pogoda i humory również dopisywały.

Czytaj więcej:  Dzień Sportu

We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych ze studentami z AIESEC

W czerwcu wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Czytaj więcej: Turniej warcabowy

Karczewska „Dwójka” w ramach obchodów 470. rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto realizowała szereg projektów. Był konkurs piosenki o Karczewie, konkurs plastyczny, pod znakiem obchodów rocznicowych odbywał się majowy pilnik rodzinny. Przygotowano również występy artystyczne.

Czytaj więcej: Historia na wesoło – spektakl o Karczewie w SP 2

Dnia 3 maja 2018 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Trzaskowska Amelia, Olszewska Oliwia, Rolak Małgorzata, Rębkowska Witoria oraz Jakub i Kacper Rębkowscy wziął udział w uroczystych obchodach 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Czytaj więcej: Uroczystość 3 maja

18 maja dziewczyny z karczewskiej ,,Dwójki” udały się do Lesznowoli, by tam godnie reprezentować powiat otwocki w czwórboju lekkoatletycznym po zwycięskich eliminacjach w Kołbieli. Pogoda nie zachęcała do rywalizacji. Jednak spadające z nieba krople deszczu nie przeszkodziły dziewczynom w pobiciu własnego rekordu pobić własny rekord - uzyskały 1114 pkt.,dzięki czemu stanęły na ostatnim stopniu podium. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Podium dla naszych w Lesznowoli

11 maja na nowo oddanym obiekcie sportowym w Kołbieli odbyły się mistrzostwa powiatu otwockiego w czwórboju lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Sportowcy walczyli w biegu na 60 m, rzucali piłeczką palantową, skakali w dal i biegli na 600 i 1000 m.

Czytaj więcej: Powiatowy czwórbój lekkoatletyczny dla karczewskiej „Dwójki”

„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

Czytaj więcej: Piknik szkolny