foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

Dnia 28 lutego 2018 roku, w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Główne hasło tegorocznej akcji brzmiało: „SHOW YOUR RARE, SHOW YOU CARE”-POKAŻ SWOJĄ RZADKOŚĆ, POKAŻ SWOJE ZAANGAŻOWANIE”. Dzięki temu wydarzeniu nasi uczniowie zdobyli informacje na temat chorób rzadko spotykanych, a zwłaszcza choroby genetycznej Willego-Pradera.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole na wysokości zadania stanęła klasa VIIb, która przypomniała tego dnia uczniom o doniosłej rocznicy. Dziewczęta przygotowały audycję i słuchowisko upamiętniające żołnierzy polskiego powojennego podziemia antykomunistycznego. Chłopcy rozdawali broszurki przypominające o święcie, przybliżające informacje na temat niepodległych- niezłomnych- Łupaczce, Kasznicy, Ince, Pileckim. Ścigani i prześladowani prowadzili nierówną walkę z machiną komunistycznego terroru. Nie poddali się jednak, walczyli o honor do ostatnich chwil. Umierali z okrzykiem ,,Jeszcze Polska nie zginęła!’’.

Czytaj więcej: My też pamiętamy

W ubiegły czwartek (1 marca 2018 r.) klasy czwarte z wychowawcami wybrały się do otwockiego kina OAZA na projekcję „Cudownego chłopaka” – filmu, który bardzo spodobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom. Niejeden widz ukradkiem ocierał płynące z oczu łzy, poznając historię głównego bohatera – chłopca ze zdeformowaną twarzą narażonego na szykany i brak akceptacji w środowisku szkolnym. Film poruszający, uczący młodego odbiorcę tolerancji i szacunku względem drugiego człowieka…

21 i 28 lutego 2018 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w minipiłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacje szkół podstawowych w kategorii dzieci zostały zaproszone do hali w Malcanowie, aby tam wyłonić najlepszą drużynę, która będzie reprezentowała nasz powiat w rozgrywkach rejonowych w Wołominie.

Czytaj więcej: Karczewska ,,Dwójka” na podium

We wtorek -13.02.2018 r. wszystkie klasy IV wraz z wychowawcami wyjechały do Teatru Rampa na przedstawienie teatralne pt.,,Pinokio’’. Spektakl poruszał ponadczasowy problem
miłości i szacunku do innych. Aktorzy świetnie wcielili się w odgrywane postacie. Szczególną uwagę uczniów przyciągnął Gadający Świerszcz oraz postać Pinokia.

Czytaj więcej: Z wizytą w teatrze

11.01.2018r Dwójka tanecznym krokiem weszła w karnawał. Dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny przyciągnęła rzeszę uczniów klas IV - VII. Wyśmienita muzyka i przygotowana kawiarenka ze słodkościami wprawiła wszystkich we wspaniałe nastroje.

Czytaj więcej: Karnawał w „Dwójce”

W dniach od 2 do 12 stycznia 2018r. w świetlica szkolna zorganizowała konkurs „Bezpieczne ferie”. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Klasy I-III wykonały prace plastyczne, klasy IV- VII rozwiązywały test wiedzy. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klas młodszych stworzyli ciekawe prace, stosując różne techniki plastyczne, a klasy IV- VII wykazały się ogromną wiedzą.

Czytaj więcej: „Bezpieczne ferie”

22 grudnia w naszej szkole odbyły się szkolne jasełka. Przedstawienie przygotowały p. U. Niedźwiedzka, p. B. Piestrzeniewicz, p. M. Kryniewicz i p. K. Kadlec. Uczniowie kl. VIa i VIc zaprezentowali nam świetne przedstawienie.

Czytaj więcej: Wigilia szkolna

30 listopada 2017 r. w hali sportowej MOSiR w Karczewie odbył się turniej piłki nożnej chłopców im. Mariana Olszewskiego znanego i cenionego trenera piłki nożnej, który był wychowawcą wielu pokoleń młodych karczewskich piłkarzy. Organizatorem turnieju był LKS MAZUR KARCZEW oraz rodzina p.Mariana Olszewskiego. Turniej został rozegrany po raz czwarty.

Czytaj więcej: Memoriał im. Mariana Olszewskiego

W listopadzie 2017 roku, trzy klasy siódme wraz z opiekunami wybrały się do Radia "Jedynka". Radio to organizuje m. in. program "Lato z radiem" poświęcony dzieciom i młodzieży. Zwiedzaliśmy dużą część biura, w tym wiele stacji radiowych. Były stacje z muzyką kalsyczną. telewizyjne i dla najmłodszych. W takiej właśnie audycji miało szansę wystąpić dwoje uczniów - koleżanka z klasy 7d i kolega z klasy 7c. Opowiadali o szkole i wrażeniach związanych z wycieczką. Pan, który nas oprowadzał, pokazał nam, jak montować nagrania na komputerze i na trochę starszych taśmach. Zrobiono nam zdjęcie, które można znaleźć na stronie na Facebook'u - "Radio Dzieciom". Nauczyciele robili zdjęcia, więc mamy pamiątki i naiezpomniane wrażenia. Dwie uczennice miały szansę wystapić na sali koncertowwej, jedna świetnie zaśpiewała, a druga pięknie zagrała na fortepianie.

Czytaj więcej: Wycieczka do radia

4 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Przystąpili do niego uczniowie szkół gminy Karczew wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Poziom konkursu jak co roku był bardzo wysoki. Bez wątpienia był to „a hard nut to crack” (ciężki orzech do zgryzienia). Uczniowie klas VI – VII musieli zmierzyć się z różnorodnymi zdaniami zarówno leksykalno-gramatycznymi jak również sprawdzającymi wiedzę kulturową dotyczącą krajów anglojęzycznych.

Czytaj więcej: III Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W naszej szkole w klasach II-III odbywają się zajęcia ratownicze prowadzone przez panią Urszulę Majchrzak.
W tej wspaniałej działalności pomagają pani Uli uczennice z klas siódmych.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA RATOWNICZE

Nasza szkoła przystąpiła do projektu pt. „Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła”, który jest realizowany w partnerstwie pomiędzy firmą Mały inżynier i Gminami: Góra Kalwaria, Karczew, Piaseczno, Wiązowna, Zielonka, Ząbki. Projekt obejmuje zajęcia: matematyczne, językowe, przyrodnicze, teatralne oraz robotykę.

Czytaj więcej: Kreatywny uczeń – innowacyjna szkoła

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.