foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

UWAGA RODZICE!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
dla klas I-VII odbędzie się 22 czerwca 2018 r.
o godzinie 1015 w Miejskiej Hali Sportowej.

Zakończenie roku poprzedzi uroczysta msza święta, która rozpocznie się
o godzinie 900 w kościele św. Wita w Karczewie.

W czerwcu wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Czytaj więcej: Turniej warcabowy 

Karczewska „Dwójka” w ramach obchodów 470. rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto realizowała szereg projektów. Był konkurs piosenki o Karczewie, konkurs plastyczny, pod znakiem obchodów rocznicowych odbywał się majowy pilnik rodzinny. Przygotowano również występy artystyczne.

Czytaj więcej: Historia na wesoło – spektakl o Karczewie w SP 2

Dnia 3 maja 2018 roku poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Trzaskowska Amelia, Olszewska Oliwia, Rolak Małgorzata, Rębkowska Witoria oraz Jakub i Kacper Rębkowscy wziął udział w uroczystych obchodach 277 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Czytaj więcej: Uroczystość 3 maja

18 maja dziewczyny z karczewskiej ,,Dwójki” udały się do Lesznowoli, by tam godnie reprezentować powiat otwocki w czwórboju lekkoatletycznym po zwycięskich eliminacjach w Kołbieli. Pogoda nie zachęcała do rywalizacji. Jednak spadające z nieba krople deszczu nie przeszkodziły dziewczynom w pobiciu własnego rekordu pobić własny rekord - uzyskały 1114 pkt.,dzięki czemu stanęły na ostatnim stopniu podium. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Podium dla naszych w Lesznowoli

11 maja na nowo oddanym obiekcie sportowym w Kołbieli odbyły się mistrzostwa powiatu otwockiego w czwórboju lekkoatletycznym. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Sportowcy walczyli w biegu na 60 m, rzucali piłeczką palantową, skakali w dal i biegli na 600 i 1000 m.

Czytaj więcej: Powiatowy czwórbój lekkoatletyczny dla karczewskiej „Dwójki”

„Jak zabawa, to tylko w maju, gdy kwitną bzy,
jak piknik, to tylko w Dwójce...”

Już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie zorganizowała Rodzinny Piknik Szkolny. Jak co roku podczas tej imprezy plenerowej można było znaleźć coś dla ducha i dla ciała.

Czytaj więcej: Piknik szkolny

W kwietniu uczniowie klasy 1a i 2b uczestniczyli w Programie Edukacji Stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Na początku rodzice wyrazili zgodę, aby ich dzieci uczestniczyły w programie promującym zdrowie. Następnie uczniowie otrzymali karty ćwiczeń. Dla nauczycieli i rodziców firma przygotowała odpowiednie materiały dydaktyczne. Celem Programu było pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie.

Czytaj więcej: EDUKACJA STOMATOLOGICZNA

19.04.2018 roku odbyły się ostatnie zajęcia pt.: ,,Laboratorium przyrodnicze”. Na warsztatach przeprowadzaliśmy bardzo ciekawe doświadczenia, m.in. tworzenie własnej geody lub wulkanu. Uczyliśmy się również wielu interesujących rzeczy. Zajęcia prowadziła Pani Urszula Majchrzak.

Czytaj więcej: Zajęcia unijne!

10.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się akcja zatytułowana "Trzymaj formę". Organizatorkami wydarzenia były p.E.Żakowska, p.E.Olszanko i p.U.Majchrzak. Całość polegała na przygotowywaniu zdrowej żywności przez uczniów. Miało to promować zdrowe odżywianie wśród młodzieży.

Czytaj więcej: "Trzymaj formę"

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy VIId wraz z wychowawczynią Panią Urszulą Majchrzak postanowili wprowadzić świąteczną atmosferę do swojej sali. Zdecydowali razem, że posadzą owies. Podczas lekcji z wychowawcą klasa dekorowała słoiczki lub malowała jajka, w których został posadzony owies. Codziennie dyżurni podlewali roślinki, a wszystkie klasy, które miały lekcje w Sali 27, mogły oglądać wielkanocne prace.

Czytaj więcej: Wielkanoc w klasie VIId

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.