Rada Pedagogiczna

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły Czas do szkoły

Aktualności

21 czerwca 2018 r. podczas XXXVII Sesji Rady Powiatu Otwockiego odbyła się uroczystość zakończenia roku sportowego 2017/2018 oraz wręczenia nagród dla szkół, które brały udział w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie była to szczególna uroczystość. Pierwszy raz w historii istnienia szkoły, nasi uczniowie zdobyli I MIIEJSCE w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii igrzyska dzieci.

Czytaj więcej: Zakończenie roku sportowego 2017/2018

We wtorek 12 czerwca miało miejsce w naszej szkole wyjątkowe uroczystość – Dzień Języków Obcych. Do tego zdarzenia uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu. Uczniowie klas 1-3 przebierali się w kolory i stroje typowe dla Anglii, Szkocji i Irlandii. Uczniowie klas 4-7 losowali kraj, do którego mieli za zadanie przygotować plakat, przekąskę oraz ubrać się w kolory lub stroje charakterystyczne dla danego regionu.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych ze studentami z AIESEC

21 czerwca w SP2 odbył się Dzień Sportu, który miał za zadanie promocję aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-VII. Dla młodszych odbyły się pogadanki o zdrowym żywieniu i osiągnięciach polskich reprezentantów na przestrzeni lat. Klasy IV-VII rywalizowały na boisku w bezpośrednich zawodach piłki nożnej. Pogoda i humory również dopisywały.

Czytaj więcej:  Dzień Sportu

W czerwcu wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Czytaj więcej: Turniej warcabowy 

A4 Infociacho

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie Rights Reserved.